Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2018. Január 05. 17:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megtalálta a rendőrség az ellopott kecskeméti Kodály-szobrot

Megtalálta a rendőrség az ellopott kecskeméti Kodály-szobrot

Őrizetbe vettek a rendőrök egy férfit, aki beismerte, hogy leszerelte és ellopta a Kodály Zoltánt ábrázoló szobrot a kecskeméti Kéttemplom közből, majd meg is találták az elrejtett alkotást

- közölte a rendőrség a honlapján. A kecskeméti férfi még karácsony első napján hajnalban lopta el az ötven centiméter magasságú bronzszobrot. A rendőrség csütörtökön vette őrizetbe a 37 éves férfit, aki először tagadta a bűncselekményt, de pénteken részletes beismerő vallomást tett.

Az ellopott alkotást egy ingatlan udvarán elrejtve találták meg.



A férfival szemben lopás miatt indított eljárást a Kecskeméti Rendőrkapitányság.

Szervátiusz Tibor Csak tiszta forrásból című alkotását 2016 májusában avatták fel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete előtt. A szoborpáros másik tagját, a Bartók Bélát ábrázoló alkotást tavaly szeptemberben lopták el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság

Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.

2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld

Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót

Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.