Hírek
2021. Január 25. 09:16, hétfő |
Helyi
Forrás: police.hu
Egy taxist rabolt ki egy testvérpár - Elkapták őket a rendőrök

A Manninger lakótelepen vett fel szombat este egy férfit és egy nőt a mosonmagyaróvári taxis, akik aztán az út során kirabolták.
A testvérpár a taxisnak megmondta, hogy hova szeretnének eljutni, azonban menet közben mindig megváltoztatták a célállomást. A taxis egy idő után megunta, hogy utasai útközben állandóan új címeket adnak neki, ezért megállt, és közölte velük, ha nem mondják meg pontosan hova vigye őket, akkor nem közlekedik tovább. A férfi utas erre kiszállt, majd a vezető oldali ajtóhoz ment, egy hirtelen mozdulattal kinyitotta azt, és az oldalsó rekeszből kivette a sofőr pénztárcáját, valamint elvette a mobiltelefonját, amit kidobott az úttestre. A járművezető kiszállt, megpróbálta visszavenni a tárcáját, ezért dulakodni kezdett a férfival. Ezt látva a nő is kiszállt az autóból és társa segítségére sietett. Hátulról lefogta a taxist, több helyen megkarmolta a fuvarozó arcát, majd mindkét támadó elfutott.
A rendőrök adatgyűjtést végeztek azon a helyszínen, ahol a sértett felvette a két utast, és rövid időn belül sikerült is beazonosítaniuk a feltételezett elkövetőket, a 29 éves P. Attila Zoltánt, valamint testvérét a 25 éves P. Ágnes Enikőt. Mivel a testvérpár nem volt ismeretlen a nyomozók előtt, tudták hol keressék őket. A hajnali órákban mindkettőjüket elfogták, majd a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra történt előállításukat követően – őrizetbe vételük mellett – rablás bűntette miatt gyanúsítottként hallgatták ki a párost.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 04. 07:17, szerda | Külföld
Az új lengyel elnök a magyar-lengyel barátság fontosságáról beszélt
2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld
SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait
Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).
2025. Június 04. 07:12, szerda | Bulvár
Magyar Pepsi kerül a magyar polcokra
A Szentkirályi Magyarország Kft. beruházása nyomán hazatér a Pepsi gyártása, innentől kezdve a hazai boltok piacain megtalálható Pepsi termékeket import helyett helyben fogják gyártani -