Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2013. Július 12. 14:11, péntek | Helyi
Forrás: Városüzemeltető és Fenntartó Kft.

Virág lopások és rongálások Mosonmagyaróváron

Virág lopások és rongálások Mosonmagyaróváron

Elmúlt hónapban sajnos több alkalommal tapasztaltákk, hogy a frissen kiültetett egynyári virágpalánták száma több helyen is csökkent városunkban.

Hídjaink virágládáiba 680 db ciklámen színű, futó petúniát ültetett a parkfenntartási csoport. Ezt a számot már 350 darabbal pótolták a lopások, rongálások miatt. Több esetben tapasztalták, hogy ismeretlenek céltalanul a folyóba dobálták a palántákat. Jelenleg még 250 darab szükséges ahhoz, hogy a hiányos részeket újra petúnia borítsa. Már nem sok hiányzik ahhoz, hogy az eredetileg tervezett petúniák darabszámát megduplázzák.

Fő utcára tavalyi évben kihelyezett új virágládákba eddig 5 db tiszafát és 30 db levendulát kellett pótolniuk, de még 20 db levendula kiültetése rendelés alatt van.

Linhart utcában előző hetekben éjszaka szintén ismeretlen elkövetők több begóniát kiforgattak a virágágyásból, illetve elloptak helyükről.

Esztétikai és az anyagi kár mellett több időt kell fordítani a Városüzemeltető Kft.-nek a helyreállítási munkákra.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.