Hírek
2015. Július 13. 07:09, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Mabisz: a kárenyhítés a legfontosabb
A szerdai viharkárok után a kárenyhítés a legfontosabb, illetve az, hogy a károsultak minél hamarabb jelezzék a biztosítónak a történteket.
Mondta a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs főosztályvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Gilyén Ágnes hozzátette: a helyreállítás megkezdése előtt ajánlott lefotózni a megrongálódott ingatlant, a "helyszín átrendezésével" azonban nem tanácsos próbálkozni, hiszen a rutinos kárbecslők meg tudják állapítani, hogy reálisan milyen károkat okozhatott a szerdai vihar.
A magyarországi ingatlanok biztosítottsága viszonylag jó, mintegy 72 százalék, ám sok esetben alulbiztosítottak - hívta fel a figyelmet. Mint általában a hosszú távú pénzügyi szerződéseket, a biztosítási szerződéseket is érdemes évente egyszer átnézni, mert előfordulhat, hogy olyanért fizetünk, ami már nincs is, illetve az ingatlan a szerződés megkötését követően kiegészült, átalakult például egy tetőtér-beépítés, hozzátoldás miatt, ám arra már nem vonatkozik a régi biztosítás - mondta a szakember.
A péntek reggeli becslések szerint a szerdai viharban az ország területén mintegy 20 ezer káresemény történt, a károk összege elérheti a hárommilliárd forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

