Hírek
2015. Április 02. 08:29, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Változnak a menetrendek húsvétkor
Változik a közösségi közlekedés menetrendje a hétvégén a húsvéti ünnep miatt.
A Mávinform tájékoztatása szerint vasárnap az ünnepnapi, húsvéthétfőn a vasárnapi menetrend szerint közlekednek a vonatok.
Az ünnep alatt a MÁV az összes rendelkezésére álló járművét forgalomba állítja, a lehetőségekhez képest az InterCity vonatokhoz plusz kocsikat is kapcsolnak. Figyelmeztettek: a sorban állás elkerülése érdekében érdemes elővételben megváltani vagy interneten megvásárolni a jegyeket.
Emlékeztettek: nagypénteken a hajnali üzemkezdettől újraindul a menetrend szerinti vonatközlekedés a Déli pályaudvaron. A vonatok az eredeti menetrend szerint közlekednek, Kelenföld helyett ismét a Déli pályaudvarról indulnak, és oda érkeznek. Valamennyi martonvásári és százhalombattai elővárosi vonat is forgalomba áll. Az ideiglenesen a Keletibe átterelt vonatok visszatérnek a Déli pályaudvarra.
A Volánbusz honlapján megjelent tájékoztatás szerint csütörtökön és pénteken a tanítási szüneti munkanapra, szombaton a szabadnapra, vasárnap a munkaszüneti napra, hétfőn a hét első tanítási szüneti munkanapja előtti munkaszüneti napra, kedden pedig tanítási szüneti munkanapra vonatkozó menetrend lesz érvényben.
A Volánbusz is azt kérte, hogy lehetőség szerint az utasok jegyüket elővételben vásárolják meg.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium korábbi közlése szerint a márciusra szóló vasúti és autóbuszos dolgozói, valamint diákbérletek április 5. éjfél helyett április 7-én 24 óráig érvényesek a GYSEV, a MÁV-Start és a Volán társaságok járatain.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

