Hírek
2016. Október 05. 06:00, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat
Újabb értékek kerültek a megyei értéktárba
A Győr-Moson-Sopron Megyei Értéktár Bizottság közelmúltban tartott ülésén ismét több beérkezett javaslatról tárgyaltak a testület tagjai.
Ennek megfelelően – a MÉB tagjainak döntése nyomán – a megyei értékek, azaz a „megyerikumok" közé került:
- a csermajori középiskola, a „tejesek Sárospatakja” ;
- Erebe-szigetek;
- a magyar szablya, a magyar szablyavívás és a Borsody-féle vívórendszer;
- a szigetközi eceteshal;
- Borbála-járás, alakoskodó horvát népszokás;
- a kapuvári böllérmáj.
Ezzel a Megyei Értéktár 84 tagúra bővült.
Döntöttek arról is, hogy a Győr-Moson-Sopron Megyei Értéktár Bizottság a höveji csipkét, mint kiemelt nemzeti értéket felterjeszti a Hungarikumok Gyűjteményébe. A testület véleménye szerint „a höveji csipke különlegessége és egyedisége megkülönböztetésre, kiemelésre méltó értéket jelöl. A magyarságra jellemző világszerte számon tartott szépségével és hírével a település és országunk elismertségét növeli. Egyediségével, különlegességével a magyarság csúcsteljesítménye, amely méltán jogosult mindennemű elismerésre, megőrzésre és védelemre.”
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

