Hírek
2020. Január 03. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra is többfelé rossz a levegő
Többfelé a magas szállópor-tartalom miatt továbbra is rossz a levegőminőség – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ pénteken a Facebook-oldalán.
A tájékoztatás szerint hét településen, Hernádszurdokon, Kazincbarcikán, Pécsen, Putnokon, Sajószentpéteren, Szentgotthárdon és Várpalotán kifogásolt a levegőminőség.
Ilyenkor elsősorban légúti tünetek – például köhögés, nehézlégzés, légúti irritáció – jelentkezhetnek az erre érzékeny lakosságcsoportnál.
A fűtési időszakban az ország bármely pontján kialakulhat kedvezőtlen levegőminőség, főleg a csapadékmentes és szélcsendes napokon. A legfontosabb légszennyezők a kisméretű aeroszol részecskék, melyek elsősorban a helytelen lakossági tüzelés, illetve egyéb égési folyamatok során keletkeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

