Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2018. Augusztus 23. 07:18, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Többen megsérültek egy éttermi késelésben Belgiumban

Többen megsérültek egy éttermi késelésben Belgiumban

Belga sajtójelentések szerint a rendőrség részlegesen lezárta az ország keleti felében fekvő Moresnet települést, miután bejelentés érkezett arról, hogy egy férfi több embert is megkéselt az egyik helyi étteremben.

A Belga hírügynökség legfrissebb értesülései szerint a támadó és két nő is életét vesztette, az étterem vendégei közül pedig többen megsebesültek.

A sajtóban korábban megjelent felvételeken látható volt, ahogy rendőrök lezárják a Liége közelében fekvő, Plombiéreshez tartozó település utcáit.

A Belga hírügynökség az ügyészségre hivatkozva úgy tudja: a késelő volt barátnőjét, és annak anyját gyilkolta meg. Egyelőre nem tudni, hogy az elkövető miként halt meg.

Thierry Wimmer plombiéresi polgármester kizárta egy terrorcselekmény lehetőségét, s magántragédiáról beszélt.

Címkék: étterem, belgium, késelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán

Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.

2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld

Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban

Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.

2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását