Hírek
2021. Április 07. 19:57, szerda | Helyi
Több mint 55 esetben riasztották a tűzoltókat eddig szabadtéri tüzekhez
A katasztrófavédelem beszámolója szerint, az év első három hónapjában több mint 55 esetben riasztották a tűzoltókat szabadtéri tüzekhez. A tűzesetek során 7,5 hektárnyi terület égett le.
Bár a belterületi égetéssel kapcsolatban a környezetvédelmi törvényben január 1-jével új szabályok léptek életbe, amik titlják a szabadtéri égetést, a veszélyhelyzet miatt az önkormányzatok nem minden esetben tudták a rendeletüket megfelelően módosítani. Mosonmagyaróváron 2020 óta tiltott a szabadtéri tűzgyújtás,több településen önkormányzati rendelet határozza azt meg, hogy hol és milyen körülmények között engedélyezett vagy éppen tiltott a szabadtéri égetés.
A szabadtéri tűzgyújtásnak több szabálya is van, ilyen hogy a tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, mindig szükséges megfelelő mennyiségű oltóanyag, feltámadó szél esetén pedig azonnal el kell oltani a tüzet. A jó idő beköszöntével egyre többen járnak kirándulni, amikor az erdőkben gyújtanak tüzet, aminek szintén fontos szabályai vannak. Ezek közé tartozik többi között, hogy tűzgyújtás csak a kijelölt tűzrakóhelyeken lehetséges, a terület elhagyásakor pedig minden esetben meg kell győzödni arról, hogy a tüzet megfelelően eloltották-e.
A külterületi tarlóégetés és vágott növények égetését továbbra is be kell jelenteni az illetékes katasztrófavédelemnél, a munkálatok megkezdése előtt öt nappal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

