Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2019. Április 12. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - Fotó:karitasz.hu

Több mint 21 ezer rászorulónak segít a Katolikus Karitász húsvét előtt

Több mint 21 ezer rászorulónak segít a Katolikus Karitász húsvét előtt

Több mint 21 ezer rászorulóknak segít országszerte a Katolikus Karitász húsvét előtt - mondta Zagyva Richárd, a humanitárius szervezet országos igazgatóhelyettese az M1-en pénteken.

Elhangzott, hogy közel 170 tonna élelmiszert gyűlt össze a nagyböjti tartósélelmiszer-adományozás során a templomokban és az egyházmegyei karitászközpontokban.

Ismertette: a nehéz helyzetben lévő nagycsaládosoknak és egyedül élőknek az élelmiszereket a Katolikus Karitász munkatársai juttatják majd el a 16 katolikus egyházmegyei központ koordinációjával. A rászorulók kiválasztásában fontos szerep jut az önkénteseknek, akik több mint 800 településen, folyamatos kapcsolatban vannak a nehéz anyagi körülmények között élőkkel – magyarázta Zagyva Richárd.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.