Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2017. Augusztus 02. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tizenöt százalékkal volt több dolguk a mentőknek a hőségben

Tizenöt százalékkal volt több dolguk a mentőknek a hőségben

Országosan mintegy 15 százalékkal több dolguk volt a mentőknek - egy átlagos naphoz képest - az elmúlt huszonnégy órában a hőség miatt - közölte az Országos Mentőszolgálat kedden az MTI megkeresésére.

Győrfi Pál, a szervezet szóvivője az M1 aktuális csatorna műsorában azt mondta, hogy - érdekes módon - a budapesti esetszám nem nőtt. A leggyakoribb a hőség miatti rosszullét, amely ájulás, de akár infarktus is lehet - tette hozzá.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint kedden országszerte sok helyen 35 foknál is melegebb volt, többfelé - főként keleten és a fővárosban - 37 fokot mértek.

Címkék: hőség, mentő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.