Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2020. December 15. 16:53, kedd | Helyi

Természettudományos tehetséggondozás a Kossuth Gimnáziumban

Természettudományos tehetséggondozás a Kossuth Gimnáziumban

A kísérletek önálló tervezésének és kivitelezésének elsajátítása az elsődleges célja annak a programnak, ami 2019. októbere óta zajlott a Kossuth Gimnáziumban.

Összesen 16 tanuló vett részt egy éven keresztül, heti 2 órában biológia, földrajz és kémia tantárgyi szakkörön, a Természettudomány tehetséggondozás a Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnáziumban és Kollégiumban” című pályázat kereteiben. Az intézmény a Nemzeti Tehetség Program keretében pályázott sikeresen még 2019-ben a matematikai, természettudományos és digitális kompetenciák erősítését szolgáló pályázaton. Az elnyert összeg 970 ezer forint.

A pályázatban 8-10. évfolyamos diákok vettek részt, akiket a magasabb évfolyam tanulói mentoráltak. Főbb feladatok közé a laboratóriumi vizsgálatok és egyéb kísérletek és gyakorlatok elvégzése tartozott. A kísérleti eredményeket a résztvevő diákok statisztikai módszerekkel is feldolgozták és bemutatták társaiknak. A laborgyakorlatokat követően a tanulók a megbeszélt tapasztalatokat csoportmunkában tesztkérdésekké alakították, melyek alapján egy „Ki nevet a végén?” társasjátékot és egy „Tudod-e?” komplex feladatokat tartalmazó játékot terveztek meg egy folyosói játéktérbe. Így a projekt eredményét a gimnázium diáksága játékos formában megismerheti, a játékok segítségével minden tanuló saját tudását is gyarapíthatja.

A projekt írója Bacher József volt, megvalósító pedagógusai Dr. Makkosné dr. Petz Brigitta (biológia), Dr. Réder Orsolya (kémia) és Tóth Tibor (földrajz.) A program megvalósítását segítette az intézmény Öveges laborja. A pályázat keretében egy új pipettakészletet, valamint egy automata időjárásjelző állomást is beszereztek.

A „Természettudományos tehetséggondozás a Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnáziumban és Kollégiumban” című pályázat (NTP-MTTD-19-0146) 2019. október 21-e és 2020. december 18-a között zajloik az intézményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 13. 17:11, szerda | Sport

Kovács Ádám, a nagy visszatérő, a dobogó második fokán végzett a Histo Cup-on!

A balesetéből felgyógyuló Kovács Ádámot kétszer is a második helyen intette le a kockás zászló a Salzburgringen.

2025. Augusztus 13. 08:18, szerda | PR

Strandkaják, bicikli és tüdőpumpa

így élik túl a nyugdíjkihívás második hetét a fiatalok