Hírek
2013. Április 24. 09:40, szerda |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Taxisrendelet
Nem szeretnék a vidéki taxisok, hogy a fővárosi rendelet rájuk is vonatkozzon. Az egységes tarifát még be lehetne vezetni, de az autók korára vonatkozó szabályozással nem értenek egyet.
Szeptembertől új rendelet vonatkozik a budapesti taxisokra. Egységes tarifát kell alkalmazniuk, 10 évnél öregebb autóval nem dolgozhatnak és minden gépjármű színe, sárga lenne. A rendelettel kapcsolatban az is szóba került, hogy kiterjesztenék az egész országra. Mosonmagyaróváron már 5 éve alkalmazzák az egységes tarifát.Németh Sándor taxis elmondta: Nem értenek egyet a rendelet kiterjesztésével. A járműveket érintő korhatárt túlzónak tartja.
A városban 5 taxi társaság működik, ez körülbelül 70 autót jelent. Ezek nagy része 10 éven felüli, tehát ennyit kéne lecserélni, ha életbe lépne a rendelet. Több ember megélhetése kerülne ezzel veszélybe, mondják a taxisok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.

