Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2011. December 21. 08:18, szerda | Helyi
Forrás: MRFK

Szórakozó fiatalokat raboltak ki….

Szórakozó fiatalokat raboltak ki….

Előzetes letartóztatásuk indítványozása mellett, a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság öt rendbeli rablás és kísérlet megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást.

A két gyanúsított december 17-én, szombaton hajnalban egy mosonmagyaróvári szórakozóhelyen csatlakozott hívatlanul egy öt fős asztaltársasághoz.
A hozzájuk lépő, láthatóan bódult állapotban lévő 22 éves mosonmagyaróvári férfi mintegy megfélemlítésként először börtönviselt múltjával kezdett kérkedni a srácoknak, majd húszezer forint megfizetésére szólította fel őket. A fiatalok egyáltalán nem értették a szituációt, hiszen elmondásuk szerint semmiféle tartozásuk nem állt fenn az eddig csak látásból ismert férfival szemben. A mindenáron verekedést provokáló, agresszívan viselkedő gyanúsított a srácokat egyre erőteljesebben szidalmazta, fenyegette, miközben 19 éves társa mindvégig „őrködött”, megakadályozva azt, hogy a sértettek bármi módon menekülni tudjanak a helyiségből.
A megfélemlített csapat két tagjától végül 14.000,-Ft-ot sikerült a magát felhergelő gyanúsítottnak megszereznie, a többi három srác „aprópénzére” már nem tartott igényt.

Az eseménynek végül a kiérkező járőrök vetettek véget, akik előtt a két gyanúsított személye nem volt ismeretlen.
Az idősebbik férfi ez év májusában szabadult feltételesen, de ellene jelenleg is több büntetőeljárás van folyamatban garázdaság és súlyos testi sértés miatt. Fiatal társa ugyancsak garázdaság miatt állt már bíróság előtt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.