Hírek
2018. Április 10. 11:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Száz sorjegyet nyúlt le a postás – sikkasztásért felelhet
Eltulajdonította a rábízott sorsjegyeket egy nagykanizsai postai kézbesítő, aki ellen sikkasztás miatt emeltek vádat - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-vel.
Pirger Csaba tájékoztatása szerint a férfi alig három hónapig dolgozott tavaly a Magyar Posta Zrt. betanított kézbesítőjeként. A munkakörébe tartozott a küldemények, készpénz, értékcikkek kezelése, illetve egyéb feladatok mellett sorsjegyek értékesítése is.
A kézbesítő tavaly augusztusban egy nap nem jelent meg a munkahelyén, másnap felmondott. Az elszámoláskor kiderült, hogy a rábízott értékek közül eltulajdonított több mint 100 darab sorsjegyet, amelyeknek az értéke 63 800 forint volt.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség a volt postai kézbesítő ellen sikkasztás miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.
