Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2020. December 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Stagnál a szennyvízben kimutatható örökítőanyag koncentrációja

Stagnál a szennyvízben kimutatható örökítőanyag koncentrációja

A legtöbb településen továbbra is stagnál, illetve enyhén csökken a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben

- mondta az operatív törzs nevében megszólaló Galgóczi Ágnes a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online keddi sajtótájékoztatóján.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője ismertette: az 50. heti adatok alapján emelkedő tendenciát csak Szolnokon figyeltek meg.

Az átlagosnál magasabb koncentrációt mértek Eger, Szolnok, illetve Szombathely szennyvizében, csökken a vírus örökítőanyagának koncentrációja Békéscsabán, Debrecenben és Szegeden - mondta.

Hozzátette: az eredmények kedvező tendenciát mutatnak, de továbbra is fontos betartani a járványügyi intézkedéseket.

Galgóczi Ágnes szólt arról: továbbra is fontos segítség a vérplazmaadás, várják a két hete tünetmentes, 18 és 60 év közötti gyógyultak jelentkezését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -