Hírek
2015. Szeptember 18. 14:00, péntek |
Helyi önkormányzati
Forrás: Saját
Sportcsarnok Alapkőletételi Ünnepség Mosonmagyaróváron
Ünnepelni gyűltek össze szeptember 16-án Mosonmagyaróvár sportolói, sportszerető lakói, iskolásai, városvezetői.
Dr. Árvay István, polgármester is szép ünnepi alkalomnak nevezte ezt a pillanatot, amikor a város lakóinak, sportolóinak, oktatási intézményeinek régóta várt vágya végre a megvalósulás előtt áll. Mint mondta, a képviselőtestület 1997-ben döntött a sportcsarnok létesítéséről, de a város költségvetése soha nem volt olyan állapotban, hogy hathatós állami segítség nélkül saját forrásból egy minden igényt kielégítő létesítményt hozzon létre, tehát ez majdnem 20 éve megoldatlan problémát jelent.
A sportcsarnok létesítésének lehetőségét az Első Mosonmagyaróvári Torna Egylet 1904 nyerte el. Magyarország Kormánya 240 millió forinttal támogatja, 43 vállalkozás pedig társasági adójával járul hozzá a beruházás forrásainak előteremtéséhez.
„A társadalmi összefogás legjobb példája ez! – hangoztatta Dr. Árvay István - A siker azonban egy emberen múlik, aki elkötelezett sportszeretetével, kiváló szervezőkészségével, kilépve sportágának kereteiből szinte egyedül viszi a hátán ennek a beruházásnak az összes terhét.” – emelte ki Drescher Ottónak, az MTE 1904 elnökének szerepét.
Dr. Nagy István, volt városvezető, a térség jelenlegi országgyűlési képviselője,akinek a terv elindításában, illetve a támogatás megszerzésében szintén elvitathatatlan az érdeme, beszédében elmondta: „Nagyon boldog vagyok ma, hogy itt állhatunk együtt ezen az ünnepségen! Egy régi álom válik valóra, egy régi álomból rövidesen kézzel fogható valóság lesz… A kormány lemond egy adóbevételről, amit mi használhatunk fel, de nem ajándékba kapjuk, hanem ez az itteni gazdaság teljesítményének érdeme, tehát mindannyian a magunkénak érezhetjük.”
Az Ünnepségen beszédet mondott még a legtöbb társasági adót fizető UFM-Junkerwerk Csoport vezetője Guntram Thurnher és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke, Szalay Ferenc is, majd az alapkő letétele előtt földbe került egy időkapszula is.
Drescher Ottót az Alapkőletételi Ünnepség után kérdeztük arról, mi van mögötte és mi várható a jövőben:
„3 és fél éve dolgozom ezen a projekten, most került a megvalósítási szakaszba, már szemmel látható, hogy nő ki a földből napról-napra a sportcsarnok. A jövő év közepén a legjobb tudásunk szerint, a legjobb minőségben fogjuk átadni a sportcsarnokot a nagyközönségnek! – mondta.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,













