Hírek
2021. Február 15. 15:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén a hideg idő miatt - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője hétfőn a Kossuth Rádió című műsorában.
Morva Emília azt mondta, hogy hideg napokon a legfontosabb segítség a hajléktalanoknak az, ha a járókelők telefonálnak a diszpécserszolgálatnak, és segítséget kérnek nekik.
Az esti kijárási tilalom miatt ez jelenleg nehézkesen működik, de például a Budapesti Közlekedési Központ és a közterület-felügyelet vállalta, hogy segíti ezt a munkát - tette hozzá.
A műsorban elhangzott, hogy az extrém hideg miatt vörös riasztás van érvényben péntek óta a hét közepéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre

