Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2017. Október 23. 19:30, hétfő | Sport
Forrás: mti - fotó:handballveszprem.hu

Rekordösszegű kártérítés a Veszprémnek, Pálmarsson Barcelonába igazolt

Rekordösszegű kártérítés a Veszprémnek, Pálmarsson Barcelonába igazolt

A Barcelona rekordösszegű kártérítést fizetett a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának, így Aron Pálmarsson a katalán klubot erősíti a 2017/2018-as szezonban.

Az izlandi klasszis júliusban az első edzés előtt rövid üzenetben jelezte Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek, hogy nem kíván megjelenni, helyette hazautazik Izlandra. Ezért a Veszprém augusztusban felbontotta a szerződését, és fegyelmi eljárást indított ellene a magyar szövetségnél (MKSZ), amelynek végén akár kétéves eltiltást is kaphatott volna.

A Bajnokok Ligájában legutóbb bronzérmes magyar klub hétfői tájékoztatása szerint mivel Pálmarssont 2018. július 1-től amúgy is az FC Barcelonához kötötte a szerződése, a katalánok jelezték, hogy hajlandók az irányítóként és átlövőként is bevethető kézilabdázó helyett kártérítést fizetni a Veszprém Handball Team Zrt.-nek, ha hozzájárul ahhoz, hogy még ebben az idényben pályára léphessen náluk. A napokban a Barcelona kifizette a rekordösszegű kártérítést - sajtóhírek szerint 700 ezer és egymillió euró közötti összeget -, a Veszprém pedig kezdeményezte a fegyelmi eljárás megszüntetését, és hozzájárult ahhoz, hogy az MKSZ átadja az új csapatához 2021-ig aláíró Pálmarsson játékjogát.

A 27 éves légiós 2015-ben ötszörös német bajnokként és kétszeres Bajnokok Ligája-győztesként a német THW Kiel csapatától igazolt Veszprémbe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport

Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón

Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.

2026. Április 20. 09:36, hétfő | Sport

Horváth Andrea gokartversenyző, FIA Elnöki Éremben részesült.

A Nemzetközi Automobil Szövetség egyik legrangosabb nemzeti elismerésében, mint a 2025-ben legtöbb pontot gyűjtő magyar női autóversenyző Horváth Andrea, FIA Elnöki Éremben részesült.