Városlista
2026. augusztus 10, hétfő - Lörinc

Hírek

2018. Szeptember 12. 17:35, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rekordkísérlet a Nagy Sportágválasztón

Rekordkísérlet a Nagy Sportágválasztón

Száznégy sportágat lehet kipróbálni ingyenesen pénteken és szombaton a Merkapt Sportközpontban a 23. Nagy Sportágválasztón.

Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, a Nagy Sportágválasztó kommunikációs igazgatója a szerdai sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a sportágak bemutatkozása mellett szombaton délben rekordkísérletre is sor kerül. A szabadtéren egyszerre kipróbálható 104 jelenlévő sporttal próbálnak csúcsot dönteni.

"Fontos, hogy Magyarország nagy egyesületei partnereink legyenek" - mondta Kiss Gergely.

Nyíri Zoltán, az FTC operatív igazgatója bejelentette, hogy húsz szakosztályukból négy, a vívás, a szinkronúszás, az ökölvívás és a kerékpár vesz részt a kétnapos eseményen, ám a jövőben szeretnének még több szakosztályukkal bekapcsolódni.

"Azt szeretnénk hirdetni, hogy a sport, a mozgás jó dolog, ezért csatlakoztunk a Nagy Sportágválasztóhoz" - mondta Nyíri, aki kiemelte, a szülőket kell rávenni arra, hogy a napi munka után levigyék a gyerekeket sportolni, akik így korán megszerethetik a rendszeres mozgást.

Kopcsik Laura junior Eb-bronzérmes tekvondós arról beszélt, hogy nyolc éve egy Nagy Sportágválasztón ismerkedett meg a tekvondóval, s azóta az életévé vált, pedig akkor a fiútestvére akarta kipróbálni. A tehetséges sportoló hozzátette, nagy vágya kijutni a jövő évi felnőtt világbajnokságra és a 2020-as tokiói olimpiára.

A Magyar Vöröskereszt is partnere az eseménynek, véradó kamionnal képviselteti magát a szervezet és mindkét napon várja a véradókat.

A szervezők pénteken a hagyományoknak megfelelően az iskolákat, míg szombaton a családokat várják 9 és 17 óra között a Merkapt Sportközpontban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 09. 11:00, vasárnap | Belföld

Energiatakarékosság - VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése

2026. Augusztus 09. 05:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Augusztus 08. 09:45, szombat | Belföld

KSH: júliusban 1,2 százalékra csökkent az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 1,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, júniushoz képest pedig 0,1 százalékkal csökkentek - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Augusztus 08. 06:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: a 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot

A 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.