Hírek
2021. Január 22. 13:24, péntek | Helyi
Reisinger Attila vehette át a Mosonmagyaróvár Város Kultúrájáért Díjat
Szűk körben, de idén is átadták a Mosonmagyaróvár Város Kultúrájáért díjat a magyar kultúra napját. Az elismerést Reisinger Attila író vehette át.
A Városháza dísztermében, a képviselő-testület tagjai előtt tartották meg az idei magyar kultúra napi ünnepséget Mosonmagyaróváron. Az eseményen ünnepi beszédet dr. Árvay István polgármester mondott, aki megköszönte mindazok munkáját, akik a kultúra területén tevékenykednek és alkotnak.
A Mosonmagyaróvár Város Kultúrájáért díjat ezúttal Reisinger Attila író vehette át, akit Tuba László nyugalmazott könyvtárigazgató, helytörténész méltatott. Tuba László Reisinger Attila életútját elevenítette fel beszédében.
Az eseményen megemlékeztek a 2020. novemberében elhunyt Kossuth-díjas Kátai Zoltánról és az Óvári Gazdász Néptáncegyüttes egykori tagjáról, Giczi Róbertről is.
Fotó: duoinfomovar.hu
A Mosonmagyaróvári Városi Televízió filmje a díjazottról:
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

