Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2010. Augusztus 16. 07:16, hétfő | Helyi
Forrás: Nyugathír

Volán-balhé Mosonmagyaróváron! Nagy István: "Mi vagyunk az elsők, akik a dominót elindítottuk!&

Volán-balhé Mosonmagyaróváron! Nagy István: "Mi vagyunk az elsők, akik a dominót elindítottuk!&

Különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének alapos gyanújával nyomozást rendelt el a Győr megyei főügyészség a vitatott mosonmagyaróvári kilométerfutások miatt. Az ügyben egy helyi fideszes képviselő tett feljelentést, aki dokumen

"38 mellékletes feljelentést tettünk. Hátha ez nem elég..." - mondta Muráncsik László. Nos,

elég volt. A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség ugyanis arról tájékoztatta a mosonmagyaróvári buszközlekedés felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport vezetőjét, hogy különösen nagy kárt okozó csalás bűntettében ismeretlen tettes ellen nyomozást rendel el, amelynek lefolytatásával a megyei rendőr-főkapitányságot bízta meg.

Muráncsik László önkormányzati képviselő, Mosonmagyaróvár, Fidesz-Nemzeti Fórum

"A másik ügyben, a hűtlen kezelés gyanújára még nem kaptunk választ, de nagy valószínűség szerint abban is meg fog indulni majd a vizsgálat. Ez mindenesetre azt támasztja alá, hogy valószínűleg nekünk van igazunk abban, hogy a kilométereket nem megfelelően számolták el."

Muráncsik László azt mondja, az ügy kirobbanása óta több más Volán-társaságoknál tapasztalt visszaélésekről is bizonyítékokhoz jutott, Szombathelytől Tatabányáig.

Muráncsik László: "Az egyik Volán-társaság vezetője több alkalommal a Volán saját gépjárművével, saját benzinkártyájára tankolva jár ki Ausztriába bolhapiacozni, vagy nyaralni Horvátországba, ötcsillagos szállodába, mindezt tanulmányútként elszámolva. Olyan sofőrök nevére tankolnak, akik régen nyugdíjban vannak, több ezer litert."

A Lajta-parti város jelenlegi alpolgármestere, a Fidesz polgármesterjelöltje úgy véli: akár BKV-méretű visszaélés-sorozat leleplezésére is sor kerülhet.

Nagy István (képen) alpolgármester, Mosonmagyaróvár, Fidesz-KDNP:

"Mi vagyunk az elsők, akik ezt a dominót elindítottuk, több önkormányzat jelentkezett nálunk is azzal, hogy hasonló észrevételeik, tapasztalataik vannak. Azt hiszem, ha a mi ügyünk megáll az ügyészség előtt, és bebizonyosodik, hogy az elszámolás nem helyes adatokon alapult, akkor lavinaszerű megindulása lesz az ügyeknek több megyében is."

A politikus szerint, amennyiben valóban félmilliárd forintot meghaladó kár érte az önkormányzatot, a pénzt vissza fogják perelni a közlekedési vállalattól.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.