Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2016. Április 01. 07:42, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ötvenkilenc gyógyszer ára csökken

Ötvenkilenc gyógyszer ára csökken

Mától ötvenkilenc gyógyszer ára csökken átlagosan 13,6 százalékkal, amiből a legnagyobb mértékben, mintegy 50 százalékkal egy reflux betegséget kezelő, úgynevezett protonpumpagátló készítmény ára mérséklődik

- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkársága az MTI-vel.

A legnagyobb mértékű árcsökkentések a skizofrénia és a bipoláris zavarok, valamint az epilepszia kezelésére szolgáló készítmények körében tapasztalható, emellett több asztma, COPD, szív- és érrendszeri betegségek kezelését elősegítő gyógyszerek ára is mérséklődik - közölték.

Címkék: ár, csökkenés, gyógyszer

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld

Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót

Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.