Hírek
2017. December 27. 12:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Öt százalékra csökken az internet áfája jövőre
Januártól tovább, 18 százalékról 5 százalékra csökken az internet-szolgáltatás áfája.
A 13 százalékpontos csökkentés a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) korábbi számításai szerint mintegy 22 milliárd forintot hagy a lakosságnál és a vállalkozásoknál.
internet áfája első lépésben az idén januárban csökkent 27 százalékról 18 százalékra. Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos egy korábbi konferencián kiemelte: a minden eddiginél kedvezőbb árú szolgáltatás több tízezer, de akár százezer új előfizetőt is hozhat a szolgáltatóknak. Hangsúlyozta: Magyarországon az áfacsökkentés és az alapcsomag bevezetésének eredményeként jövő januárra 13 hónap alatt 35 százalékkal csökken az internet-előfizetés ára.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) korábban azt közölte az MTI-vel: fokozott figyelemmel vizsgálják majd a csökkenő internet-áfakulccsal kapcsolatos szabályok betartását is, mint minden, az előfizetők széles körét érintő, átfogó módosítást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

