Hírek
2015. Július 09. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Országos átlag fölötti búzatermés a mezőgazdasági projekt keretében

Az országos átlag fölötti búzatermést takarítanak be a Start-mintaprogram mezőgazdasági projektje keretében.
Jelentette be a város polgármestere szerdai sajtótájékoztatóján, amelyet a Hajdú tanya búzatábláján zajló aratás közben tartott.
Kiss Attila elmondta: az ország egyik legjobb mezőgazdasági adottságú városa is sikerrel vesz részt a Start-mintaprogram mezőgazdasági projektjében. Az önkormányzat a Nemzeti Földalapkezelőtől (NFA) bérelt 47 hektáros területén 35 hektáron szántóföldi növénytermesztést végez, melyből hét és fél hektáron szerdán kezdték meg az őszibúza betakarítását. A termés jó-közepesnek ígérkezik, 6,6 tonnás hektáronkénti átlaggal.
Az MTI kérdésére Varga Zoltán, a Városüzemeltetési Intézmény vezetője elmondta: a termést a tanyán lévő állatok takarmányozására fordítják, míg a szalmát almozásra hasznosítják. A március 3-án indult és 2016. február 29-ig tartó Start-mintaprgram 1,6 milliárd forintból valósul meg, amelyben 1400 közmunkás vesz részt - közölte Varga Zoltán, hozzátéve, hogy a növénytermelésből származó terményeket a város konyháin dolgozzák fel, a felesleget értékesítik. Az értékesítésből származó 13-15 millió forintot pedig visszaforgatják a projektbe. Távlati céljaik közt szerepel egy vágópont és egy zöldségtároló megépítése, valamint egy tanösvény kialakítása.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.