Hírek
2010. Május 18. 09:50, kedd |
Helyi
Forrás: InfoMóvár
Nőtt a munkanélküliség
Negyven százalékkal nőtt a munkanélküliek száma az elmúlt évben Mosonmagyaróvár térségében: 2071-ről februárban 2514-re.
Elsősorban a válság hatásaként Mosonmagyaróváron és környékén negyven százalékkal nőtt a regisztrált munkanélküliek száma az elmúlt évben. Tavaly 2071 álláskeresőt regisztráltak, ám számuk tovább növekedett az idei év elején is, így februárban már 2514 munkanélkülit tartottak nyilván. A havi záró létszámok hónapról hónapra meghaladták az előző évit, sőt, sok esetben az előző havit is. Ezzel együtt a régió munkaerő-piaci helyzete összességében az országos átlagnál kedvezőbb. Az új álláshelyek bejelentése némiképp csökkent, de tavaly is 2500 volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

