Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2018. Február 27. 13:09, kedd | Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:

Nápolyban egy euróért árulják a hógolyókat, megbénult a forgalom

Nápolyban egy euróért árulják a hógolyókat, megbénult a forgalom

Róma után Nápolyt is hótakaró fedte be kedden, amely megbénította a légiforgalmat és a vasúti közlekedést is. A rendkívüli hidegben egy hajléktalan megfagyott a milánói vasútállomáson.

Havazásra ébredt Nápoly és térsége. A ritkán eső hó megbénította a tömegközlekedést, a vasúti forgalmat és néhány órára lezárták a Capodichino nápolyi repülőteret. A dél-olaszországi városban zárva tartanak az iskolák és a hivatalok is. Hó fedi a Vezúv vulkánját is. A nápolyi piacon tréfából egy euróért árulják az előre megformázott hógolyókat.

Második napja szünetel a tanítás Rómában is, ahol a hétfői sűrű havazás után megérkezett a fagy. Zárva tartanak a közhivatalok és akadozik a forgalom a jeges utak miatt. Hó alatt van Közép- és Dél-Olaszország nagy része is.

A leghidegebbet, mínusz 36 Celsius-fokot a Mont Blanc-hegy olasz részén mérték. A milánói központi pályaudvaron a keddre virradó éjszaka egy negyven éves hajléktalan férfi megfagyott.

Csütörtöktől Itália északi részén újabb hidegfrontot várnak, miközben Rómában és délebbre az előrejelzések szerint afrikai meleg levegő érkezik sok esővel.

Címkék: hógolyó, havazás, nápoly

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön