Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Július 10. 17:35, kedd | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

Az Orbán-kormány huszonhat hónap alatt huszonhat új adót vezetett be - vont mérleget az MSZP szóvivője kedden sajtótájékoztatón.

Török Zsolt - utalva arra, hogy a parlament hétfőn döntött a biztosítási adó és a pénzügyi tranzakciós illeték 2013. január 1-jei bevezetéséről - azt mondta: jövőre mindenki a korábbinál több adót fizet majd, az adóterhelés, amely már most is nagyobb, mint 2010-ben volt, tovább nő.
A szocialisták szóvivője szerint a kormány gazdaságpolitikája emellett versenyhátrányt okoz az országnak a régióban, csak idén kis- és közepes vállalkozások ezreinek felszámolásához vezetett, és miatta fiatalok tömege hagyta el Magyarországot.
Azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor miniszterelnök múlt heti rádióinterjújában elmondta, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter "asztalfiókjában jó néhány terv lapul még", Török Zsolt úgy fogalmazott: a gazdaságpolitikában kiszámíthatóságra, nem évközi adóemelésekre, a magazinokban megszokott újabb és újabb "tuti tippekre, ötletekre" van szükség. Ezért - folytatta - az MSZP újabb Matolcsy-tervek helyett szakértői jelentésekre és háttérszámításokra alapozott kormányzati döntéseket sürget a gazdasági környezet kiszámíthatóságának helyreállítása érdekében, és ennek megfelelően készíti el őszre alternatív költségvetési javaslatát is.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.