Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2017. Október 19. 02:00, csütörtök | Helyi sport
Forrás: MKCSE

Mosonszolnok, mint lehetőség

Mosonszolnok, mint lehetőség

A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club életében fontos szerepet játszik az utánpótlás, ezért a vezetők és a szakmabeliek igyekeznek több vonalon is erősíteni a „hátországot”.

A klubnál szeretnének jó kapcsolatot kialakítani a környékben működő egyesületekkel. Ennek első állomásaként Bognár Róberték Mosonszolnokon jártak.

„Több dolog is amellett szólt, hogy először Mosonszolnokkal vegyük fel a kapcsolatot – kezdte mondandóját Bognár Róbert.- Korábban ez a település volt az MKC otthon, ráadásul a felnőtt csapat vezeti az NB II-es bajnokság Észak-Nyugati csoportját. Komoly munka folyik Mosonszolnokon és úgy gondolom, hogy ha elkezdünk együtt dolgozni és együtt gondolkodni, azzal mindkét fél jól járhat.”

Az első látogatás alkalmával még nem hangzottak el konkrétumok, most csak a lehetőségekről esett szó.

„Abban maradtunk, hogy mindkét fél átgondolja, mi legyen a következő lépés. Mosonszolnokon nagyon nyitottak voltak, de ez nem csoda, a két klub amúgy is baráti viszonyt ápol. Az együttműködésnek az lenne a lényege, hogy a két klub segítse egymást. A legügyesebb mosonszolnoki fiataloknak így lenne továbblépési lehetőségük egy profi klubba, sőt a tanulmányaikat is itt folytathatnák Mosonmagyaróváron. Szeretnénk összegyűjteni a környék legtehetségesebb kézilabdázóit és kinevelni belőlük a jövő NB I-es játékosait. Emellett persze segítenénk a másik klub utánpótlását, és azt, hogy a korosztályok versenyezni tudjanak. Ha kell játékost adunk kölcsön, ha kell tornát rendezünk.”

„Szeretnénk folytatni a környékbeli klubok felkeresését, de az is lehet, hogy inkább meghívjuk őket Mosonmagyaróvárra. Várhatóan a következő egyesület a lébényi lesz, amellyel felvesszük a kapcsolatot” – zárta sorait Bognár Róbert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben

2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport

Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót

A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,