Hírek
2011. Március 05. 11:47, szombat |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Mosonmagyaróvár – Hegyeshalom kerékpárút
A sikeres pályázat bejelentésére március 3-án került sor a Városháza Dísztermében.
Mosonmagyaróvár, Levél és Hegyeshalom önkormányzata közösen pályázott. A 362 millió forintos beruházás 85 százalékát uniós támogatásból fi
Mosonmagyaróvár, Levél és Hegyeshalom Önkormányzata közösen nyújtottak be pályázatot a KÖZOP-3.2.0 kiírásra, a Mosonmagyaróvártól az ausztriai határig húzódó kerékpárút megépítése céljából. Mivel korábban már önállóan több sikertelen pályázatot is benyújtottak, így most a közös cél érdekében együttesen, konzorciumi formában pályáztak. A konzorcium vezetője Levél község Önkormányzata, de az előkészítés során felmerülő lényeges döntéseket a három polgármester együttesen hozta meg.
A pályázat sikeresen szerepelt a budapesti tervbírálaton, majd a döntőbizottság előtt is, így támogatásra jogosultnak ítélték. A támogató levelet február közepén kapta meg a konzorcium vezető önkormányzat. A kerékpárút Mosonmagyaróvár felől haladva az 1. sz. főút jobb oldalán halad majd, mindhárom települést érintve az úgynevezett "kishatár-átkelőnél" csatlakozik az országhatárhoz. Az osztrák felek kijelentették, hogy a magyar szakasz elkészülte után Nickelsdorf és Zurndorf megépíti a kerékpárút ausztriai szakaszát is.
A kerékpárút a kerékpáros turizmus várható fellendülésén túl a környéken lakóknak, illetőleg az itt dolgozóknak egyaránt lehetőséget nyújt a környezetbarát módon, de főleg biztonságos körülmények között történő közlekedésre. A megvalósítás előkészületei jelenleg zajlanak, a kivitelezés várhatóan a nyár elején megindul és a tervek szerint 2012 tavaszára befejeződnek az építési munkálatok.
(362.000.000 Ft-os összköltséggel, 85%-os támogatással nyert a pályázat).
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:36, péntek | Kék hírek
Újabb három személy letartóztatását rendelte el a bíróság a Szőlő utcai ügyben
Újabb három személy letartóztatását rendelte el a Szőlő utcai ügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben az MTI-vel csütörtökön.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

