Hírek
2019. Augusztus 07. 14:29, szerda |
Helyi
Forrás: MKC
MKC: a VB-házigazda Japán ellen
Új idényhez, új mezek: az MKC csinos játékosai, fehér, világoskék és fekete adidas mezben játszanak majd idén az NB I-ben.
A héten sorra kerülő székesfehérvári női kézilabda négyes torna első mérkőzésén Japán lesz a Motherson-Mosonmagyaróvár ellenfele.
Szerdán 17 órakor, Dél-Korea után ismét egy ázsiai válogatottal játszik felkészülési találkozót az MKC. A november 30. és december 15. között megrendezésre kerülő női kézilabda világbajnokság házigazdájával mérkőzik meg tehát a mosonmagyaróvári együttes.
A Japán válogatott minden alkalmat megragad arra, hogy találkozzon európai ellenfelekkel, mert áttörést remélnek a sportágban, a hazai rendezésű világversenytől. Továbbjutást remélnek a csoportjukból, és ez nem is tűnik lehetetlennek az Oroszország, Svédország, Japán, Kína, Argentína és Kongói DK hatosból. Szeretnék megelőzni a Dél – Korai válogatott, amely egyelőre egyeduralkodónak számít az ázsiai földrészen. Japán női válogatottjának ugyanis eddig csak egyetlen Olimpiára sikerült kijutnia és az 1976- ban, tehát elég régen volt. A 2017-es világbajnokságon a 16. helyen végeztek és ennél most, hazai környezetben mindenképpen jobb helyezést akarnak elérni.
2019. március 24. -én egyébként a magyar válogatott ellen is játszottak egy gyakorló találkozót, amelyen 13 gólos hazai siker született. Ez volt az a találkozó, ahol Kopecz Barbara személyében, MKC-játékos is szerepelt a magyar válogatottban. A japánok szövetségi kapitánya, Ulrik Kirkely azonban elmondta, hogy a japán bajnokcsapat, a Hokkoku Bank játékosai akkor nem játszottak és arra a néhány kézilabdázójára sem számíthatott, akik Európában szerepelnek. A dán származású szakember most viszont szinte a teljes keretére számíthat, így vélhetően egy erősebb japán együttes szerepel majd a négyes tornán, ahol az Alba és az Érd csapata szerepel még.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

