Hírek
2016. Október 16. 09:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Minden régióban lehet jelentkezni a fiatalok vállalkozóvá válását támogató programra

Magyarország minden régiójában lehet jelentkezni a fiatalok vállalkozóvá válását támogató uniós programra, amelynek keretében a 18-30 éves álláskereső fiatalok több hetes vállalkozói képzésen vesznek részt,
a szakemberek segítségével összeállított üzleti tervükhöz 3 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak - hívja fel a figyelmet a programban közreműködő Magyar Iparszövetség (OKISZ).
A Magyar Iparszövetség közölte: a program keretében Magyarországon a rendelkezésre álló 3,94 milliárd forintból 1300 vállalkozás részesülhet támogatásban, amelyből 330 vállalkozás a Közép-Magyarország régióban jön létre.
Vadász György, a szövetség elnöke úgy látja, hogy a fiatalok beilleszkedését a gazdaságba, a munkába, a társadalmi környezetbe támogatni kell, ezt segítheti a fiatalok vállalkozóvá válását támogató program európai uniós forrásból.
Megjegyezte: fontos, hogy a fiatalok itthon találják meg a helyüket, és ne az országhatáron túl lássák boldogulásukhoz a lehetőséget.
A kisvállalkozói érdekképviselet vezetője szerint egyre nehezebb a családi vállalkozások átörökítése amiatt, hogy nem akarják a fiatalok folytatni üzletet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld
Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni
Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.
2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld
Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát
Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.
2025. Június 24. 07:26, kedd | Belföld
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma
Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.