Városlista
2025. december 13, szombat - Luca

Hírek

2011. Szeptember 03. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Megszűnt a gázár-támogatás

Megszűnt a gázár-támogatás

Önálló formájában szeptembertől megszűnik az eddigi gáz- és távhőtámogatás, s összege beépül a lakásfenntartási támogatás önkormányzati rendszerébe.

A kincstár által folyósított eddigi szeptember elsejével beépült a lakásfenntartási támogatás önkormányzati rendszerébe. Akik augusztus végégig jogosultak voltak fűtéstámogatásra, az önkormányzatokhoz fordulhatnak, hogy a lakásfenntartási támogatás keretében segítséghez jussanak. A pénz nemcsak fűtésre, hanem lakbérre, közös költségre, közüzemi számlákra is igényelhető. A különálló lakásfenntartási támogatás ugyanakkor megszűnik, s ezzel azok járnak rosszabbul, akik addig mindkét forrást fel tudták használni: az önkormányzat által utalható keret minimális összege 25 ezer forint lesz, maximuma még nem tisztázott – ám az már biztos, hogy az igénylők az eddigieknél szigorúbb feltételeknek kell majd megfeleljenek. Egy főre eső jövedelemhatáruk 71250 forint lesz, s ennél magasabb bér esetében nem kaphatnak segítséget.

Szintén meghatározó fontosságú kérdés lesz az igénylő otthonában található tárgyak mennyisége és értéke: egy bútor vagy vagyontárgy teljes értéke nem haladhatja meg a 850 ezer forintot, a vagyontárgyak összértéke pedig a 2 millió 280 ezer forintot, ha valaki az önkormányzathoz fordulna támogatásért.

Bár a keretet az önkormányzatok utalják, annak 90 százalékát továbbra is az állam finanszírozza; a támogatást a hivatal minden, arra jogosult igénylőnek automatikusan, mérlegelés nélkül át kell majd küldje – hangzott el pénteken a közrádióban.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: gázár

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld

NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani

Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.

2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta

A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.