Hírek
2011. Június 28. 19:51, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Megnyílt az Art Flexum nemzetközi művésztelep Mosonmagyaróváron
A tavalyi művésztelep díjazottja, a szlovákiai Jaroslav Uhel festőművész kiállításával nyitották meg a XIII. Art Flexum nemzetközi művésztelepet szombaton Mosonmagyaróváron.
A díjazott művész főként vallási témájú festményeit a Cselley-ház Gyurkovics-szalonjában láthatják az érdeklődők. A egy hétig tartó művésztelep munkájában a hazai alkotókon kívül ausztriai és szlovákiai művészek vesznek részt - mondta Szentkuti Károly, a szervező Art Flexum Művészeti Társaság elnöke az MTI-nek.
A grafikusok és a festőművészek a piarista gimnázium műtermeiben dolgoznak, és ott készült műveiket jövő szombaton a Hansági Múzeumban ki is állítják. Egyébként minden művész Mosonmagyaróváron hagyja két alkotását, és ezek a művészeti társaság gyűjteményét gyarapítják.
A programot a művészeti társaság szervezi, és ez a civil szervezet az alapítója annak a díjnak is, amelyet minden évben átadnak a legjobb alkotás készítőjének.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.

