Városlista
2025. május 29, csütörtök - Magdolna

Hírek

2012. Március 30. 07:03, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

Mégis lehet alkoholt inni szívroham után?

Egészen mostanáig az orvostudományban nem volt világos álláspont arról, hogy szívrohamot követően megengedhető-e az alkohol.

Egy új tanulmány azonban kimutatta, hogy azok, akik mérsékelten isznak alkoholt, tovább élnek a szívinfarktusuk után, mint azok, akik teljesen leállnak vele.

Egy új tanulmány, amelyet a Harvard orvostanhallgatói készítettek, néhány új információval szolgál ahhoz, hogy mind az orvosok, mind a páciensek teljes képet kaphassanak az alkohol fogyasztással kapcsolatban. Jennifer Pai kutató mintegy kétezer, közepes mértékben ivó páciens adatait vizsgálta meg.

Azok közül, akik szívrohamon estek át, s azt követően is mérsékelt szintű alkoholfogyasztást folytattak, a szív-és érrendszeri megbetegedések, valamint a halál kockázata 45 százalékkal csökkent azokhoz képest, akik abbahagyták az ivást. De mit is jelent a mértékletesség? Pai azt mondja, napi maximum 3 dl sör és 1 dl bor a megengedett.

Emellett, bár az orvosok nem tudják pontosan hogyan, de az alkohol emeli a HDL, vagyis a „jó” koleszterin szintjét, növeli az inzulin érzékenységét, csökkenti a fibrinogén szintjét, valamint a gyulladást és a stresszt. Mindezek pedig jót tesznek a szívnek. Az orvosok azonban az eredmények ellenére senkinek nem ajánlják, hogy problémáira kezdjen el alkoholt inni - írja a Fox News.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 28. 17:16, szerda | Belföld

Új korszak elé néz a magyar kisipar

A globális kihívások és gyorsuló technológiai változások közepette is a magyar kisipar megerősítését sürgette Németh László,

2025. Május 28. 15:07, szerda | Belföld

Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását - közölte a köztestület szerdán az MTI-vel.

2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld

Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában

A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba

2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál

Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.