Hírek
2020. November 17. 10:09, kedd |
Külföld
Forrás: mti/fotó:MTI Fotó: Sóki Tamás
Megfertőződött Böjte Csaba ferences szerzetes
Koronavírussal fertőződött meg Böjte Csaba ferences szerzetes, az Erdélyben árvaházhálózatot működtető dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője - közölte közösségi oldalán maga a szerzetes.
Mint írta, a hétfőn elvégzett teszt mutatta ki szervezetében a fertőzést. Ebből ő annyi érzékel, hogy sokat köhécsel, és fáradtnak érzi magát. Megjegyezte: nem mehet az emberek közé, nem tarthat szentmisét, de valószínűsítette, hogy nem is tudna egy órán át köhögés nélkül beszélni.
"Imádkozzunk, - ahogy lehet, külön-külön - hogy béke legyen a testünkben, a családjainkban, a munkahelyeken, a népek, nemzetek között, e gyönyörű nagyvilágban! Imádkozzunk, hogy mi emberek békében tudjunk élni Teremtőnkkel, egymással, és e földön élő növényekkel, állatokkal, minden teremtménnyel! Karácsonyra a béke ünnepére készülünk, teremtsünk békét magunkban és világunkban!" - írta hétfői üzenetében Böjte Csaba.
Már szombaton jelezte közösségi oldalán, hogy mintha álomkórban szenvedne, szinte egész nap alszik. Vasárnap pedig azt közölte, hogy nem mutathat be szentmisét, mert "a vírus szempontjából gyanús lett".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

