Városlista
2026. augusztus 10, hétfő - Lörinc

Hírek

2018. December 23. 15:06, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a fővárosi szélrekord szombaton

Megdőlt a fővárosi szélrekord szombaton

A szombaton viharossá fokozódó szélben a fővárosban megdőlt a napi szélrekord - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán.

Mint kifejtették: december 22-én a nyugatias szelet több helyen kísérték erős, főleg a hegyvidéki területeken viharos lökések. Mostanáig ezen a napon 1987-ben volt a legnagyobb szél, akkor Budapest Örsöd állomáson több mint 85 kilométer/órás széllökést rögzítettek. Most a János-hegyen ennél jóval erősebb szél fújt, óránkénti 102 kilométeres széllökés is előfordult, ezzel új fővárosi napi szélsebességrekord született.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: hétfőn egy hidegfront vonul át az ország felett, ennek hatására az ország legnagyobb részén esőre, a magasabb hegyeken havas esőre, hóra, délutántól a Tiszához közeli tájakon kisebb hózáporokra, az északkeleti határvidéken pedig reggel kis eséllyel ónos esőre is számítani kell.

A front mögött délutántól nagy területen megerősödik az északnyugati szél, a Dunántúli-középhegységben és Sopron térségében pedig viharos (óránkénti 70-80 kilométeres) széllökések is várhatók - írták.

Címkék: időjárás, rekord, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 09. 11:00, vasárnap | Belföld

Energiatakarékosság - VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése

2026. Augusztus 09. 05:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Augusztus 08. 09:45, szombat | Belföld

KSH: júliusban 1,2 százalékra csökkent az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 1,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, júniushoz képest pedig 0,1 százalékkal csökkentek - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Augusztus 08. 06:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: a 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot

A 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.