Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2019. Június 20. 14:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a csapadékrekord szerdán

Megdőlt a csapadékrekord szerdán

Megdőlt a napi csapadékrekord szerdán - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.

Közölték: a korábbi, 101,3 milliméteres rekordot július 19-én, 1956-ban mértek Szőlősardón. Most a felhőszakadásokkal kísért zivatarok hatására Fonyódon 117,8 milliméter csapadék gyűlt össze 24 óra leforgása alatt, ezzel pedig új napi rekord született.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint jelenleg is az egész országban vannak érvényben figyelmeztetések felhőszakadás, zivatar miatt. A felhőszakadás veszélye miatt a fővárosban, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a másodfokú figyelmeztetést is kiadták.

Azt írták: csütörtökön és pénteken gyakorlatilag az ország bármely pontján kialakulhat zivatar. A legerőteljesebb zivatartevékenység mindkét nap délután és kora este lesz. Csütörtök és péntek délután leginkább a középső és keleti országrész tűnik érintettnek, péntekre virradó éjjel a Dunántúl északi és középső részén a legnagyobb az esély egy-egy adott helyen zivatarra.

A zivatarokat elsősorban felhőszakadás kíséri, komolyabb, több 10 milliméternyi csapadék inkább a Dunától keletre hullhat. Néhol jégeső és pár perces szélroham szintén előfordulhat.

Mindeközben extrém UV-B-sugárzásra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.

Címkék: csapadék, eső, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld

Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót

Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.