Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2018. Május 13. 14:36, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Magyarország egyre vonzóbb a külföldi ingatlanbefektetőknek

Magyarország egyre vonzóbb a külföldi ingatlanbefektetőknek

Az ingatlan.com gazdasági szakértője szerint Magyarország egyre vonzóbb a külföldi befektetőknek, a beruházóknak és a lakásvásárlóknak egyaránt.

Balogh László az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában azt mondta, az összes forgalom mintegy 6-7 százalékát teszik a külföldi vásárlók. Leginkább németek, szlovákok és románok veszik a magyar lakásokat.

A szakértő arról is beszélt, hogy az építőiparban jelentős a szakképzett munkaerő hiánya. Bár van igény az új lakásokra, a beruházóknak is van építési kedve, a munkaerőhiány gátja a bővítésnek. Ez is oka lehet, hogy januárban több mint 40, februárban 26, márciusban már csak 1 százalékos volt az építőipari termelés növekedése - mondta.

Balogh László szerint hosszú távon a szakképzés fejlesztése, a potenciális munkaerőlétszám növelése lehetne megoldás. Rövidtávon az is előrelendítheti az építőipar helyzetét és kiszámíthatóságát, ha a - jelen állás szerint 2019 végéig érvényben lévő - kedvezményes lakásépítési áfakulcs érvényességét meghosszabbítanák - vélekedett a szakértő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld

Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót

Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.