Hírek
2015. Június 22. 11:33, hétfő |
Bulvár
Forrás: MTI
Maga helyett a rokonát ítéltette el egy magyar férfi Ausztruában
Vádat emeltek egy férfi ellen Kecskeméten, aki az unokatestvére adatait felhasználva igényelt személyazonosító okiratot, majd Ausztriában bűncselekményt követett el. A gyanúsítottra fegyházbüntetést kért az ügyészség.
Az osztrák hatóság által készített okiratokba az unokatestvér adatai kerültek, akit a rokona által elkövetett bűncselekmények miatt ártatlanul ítéltek el Ausztriában. A külföldi ítélet érvényét az illetékes magyar bíróság is elismerte, továbbá a bűnügyi nyilvántartó szerv a tagállami ítéletek nyilvántartásában is rögzítette a vádlottal szemben meghozott, de az unokatestvér nevét és adatait rögzítő ítéletet.
Az 54 éves kunszentmiklósi férfi 2011-ben külföldön akart munkát vállalni, de adatai szerepeltek a bűnügyi nyilvántartóban, ezért a vele közel egykorú, büntetlen előéletű unokatestvére személyes adatainak felhasználásával új személyi igazolványt igényelt és kapott. Később a vádlott Bécsben magyar állampolgárságú társaival közösen vagyon elleni bűncselekményeket követett el, és elfogták.
A Bécsi Államügyészség 2012. január 30-án lopás bűntette miatt vádat emelt az unokatestvére nevét és adatait használó vádlott ellen, majd a Bécsi Tartományi Büntetőbíróság 2012. március 2-án a vádlottat jogerősen 10 hónap börtönre ítélte, amelynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette.
A férfi ezután visszajött Magyarországra, ahol ismét bűncselekményt követett el. Adatainak ellenőrzésekor derült ki, hogy hamis az igazolványa.
A Kecskeméti Nyomozó Ügyészség a többszörös visszaeső vádlottat - aki más ügyben kiszabott szabadságvesztését tölti - elítélést eredményező hamis vád és közokirat-hamisítás bűntettével vádolja, és fegyházbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár
Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet
Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 16. 07:07, kedd | Bulvár
Enyedi Ildikó kapta a Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat
Enyedi Ildikó kapta a 2013-ban alapított Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat a franciaországi Les Arcs Filmfesztiválon, amellyel a kimagasló tehetségű női filmes alkotók munkásságát ismerik el.
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

