Hírek
2011. Augusztus 24. 20:06, szerda |
Helyi
Forrás: MRFK Győr
Állították, hogy családjuk után indultak a koszovói migránsok….
Augusztus 24-én, hajnali négy órakor a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság határrendészei vontak ellenőrzés alá egy német forgalmi rendszámú Volkswagen Golf személygépkocsit.
A járművet vezető, legálisan Németországban élő koszovói állampolgár az ország mélysége felől haladt Ausztria irányába, autójában két utassal. Az ellenőrzéskor a gépjárműben utazó koszovói állampolgárok – egy férfi és egy nő – nem tudták igazolni sem jogszerű magyarországi tartózkodásukat, sem továbbutazásuk feltételeit.
Meghallgatásuk során állították, hogy egy gépkocsi utasaként utaztak hazánkba, ruházatuk állapota azonban arra engedett következtetni, hogy a zöldhatáron érkeztek a schengeni övezet területére.
Azt is elmondták, hogy az autóban a járművezető fia és annak unokatestvére utaztak, Németországba akartak ugyancsak illegálisan kijutni, ugyanis családjuk többi tagja már kint él.
A férfi utas ellen beutazási és tartózkodási tilalom van érvényben, melyet Németország rendelt el.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság a gépkocsi vezetője ellen embercsempészet gyanúja miatt kezdeményezett büntető eljárást, míg a két utas ellen idegenrendészeti eljárás lefolytatására kerül sor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

