Hírek
2014. Február 03. 17:13, hétfő |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Közösségi szolgálat a katasztrófavédelemnél
Az utóbbi időszakban megnőtt az érdeklődés a közösségi szolgálat iránt.
2013. második félévében és 2014. első negyedévében egyre több középiskola vezetője jelezte, hogy együttműködési megállapodást szeretne kötni a Mosonmagyaróvári Katasztrófavédelmi Kirendeltséggel, hogy érettségi előtt álló tanulói számára megteremtsék a lehetőséget a közösségi szolgálatkatasztrófavédelemnél történő eltöltésére.
A kapcsolatfelvétel eredménye, hogy az elmúlt időszakban a meglévő együttműködési megállapodásokon túl a kirendeltség, és a tűzoltóság két iskolával kötött, és a közeljövőben még három középiskolával köt megállapodást.
Az iskolák tanulói megismerkedtek a veszélyhelyzeti értesítési szolgáltatással (továbbiakban VÉSZ) ami nagy sikert aratott a fiatalok körében, hiszen okostelefonjaik segítségével könnyen és gyorsan tájékozódhatnak lakóhelyük, annak vonzáskörzete, esetleges úti céljuk területére kiadott figyelmeztető és riasztó jelzésekről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

