Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2020. Október 28. 09:40, szerda | Helyi

Koszorúzás a városban - az 1956-os forradalom mártírjaira emlékeztek

Az 1956-os, október 26-i mosonmagyaróvári eseményekre emlékeztek és a sortűz álodzatai előtt tisztelegtek hétfőn. A megemlékezések mellett, a város több pontján koszorúkat helyzetek el a résztvevők.

Első állomásként a Bolyai János Általános Iskolához látogattak el a résztvevők. Itt található Gulyás Lajos egykori levéli református lelkész emléktáblája. Gulyás Lajos az 1956-os mosonmagyaróvári sortűz utáni megtorlás egyik áldozata volt. Az emléktáblánál Csáfordy Julianna református lelkész mondott megemlékező beszédet.Koszorúkkal és főhajtással tisztelegtek az egykori lelkipásztor előtt, majd a Karolina Kórház és Rendelőintézethez sétáltak a résztvevők, itt látták el ugyanis az október 26-i sortűz sebesültjeit. Az épületen elhelyezett emléktáblánál a Mosonmagyaróvári 56’os Egyesület elnöke, Gábor Józsefné mondta el emlékező szavait. Bertalan István kórházigazgatóval, valamint Szabóné Molnár Ildikó aljegyzővel elhelyezték a tisztelet koszorúit, ezután pedig átsétáltak az egyetemhez, ahol Dr. Kalmár Sándor egyetemi docens, a Mosonmagyaróvári Városvédő Egyesület alelnöke mondott megemlékező beszédet, aki felidézte, mi történt 1956 október 26-án. Az akadémisták az iskolásokkal és a gyári munkásokkal elindultak, hogy levegyék a vörös csillagot a pártházról. Ekkor még sikerrel jártak, ezután azonban a későbbi tragédia helyszínére, a határőr laktanyához vonult a békés tömeg. Az egyetemnél is elhelyezték a megemlékezés koszorúit, majd a Polgármesteri Hivatal előtt, Kiss Miklós evangélikus esperes mondott beszédet,majd utolsó állomásként a magyaróvári temetőhöz vonultak a résztvevők, ahol szintén megemlékezést tartottak és megkoszorúzták a tömegsír helyén emelt obeliszket, valamint az 56’os áldozatok emléktáblát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 21. 09:14, szombat | Sport

Premier League - Wirtz aláírt a Liverpoolhoz

Florian Wirtzet, a Bayer Leverkusen német válogatott labdarúgóját rekordot jelentő összegért szerződtette az angol bajnok Liverpool csapata.

2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld

Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára

Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat

2025. Június 21. 09:10, szombat | Életmód

Országos Vízügyi Főigazgatóság: extrém alacsony kisvizek jellemezték a tavaszt

Idén tavasszal nemcsak, hogy elmaradtak az éghajlatunkra jellemző tavaszi árhullámok, de kifejezetten alacsony mederteltségek jellemezték a vízfolyásokat