Városlista
2025. január 26, vasárnap - Vanda

Hírek

2012. Május 30. 14:05, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Komoly bírságot jelenthet, ha nem nézik a naptárat

Komoly bírságot jelenthet, ha nem nézik a naptárat

Félmilliós bírságra is számíthatnak azok a cégnyilvántartásban szereplő, kettős könyvvitelt vezető cégek...

Amelyek a számviteli törvény szerinti beszámolót elektronikus úton május 31-ig nem küldik meg a céginformációs szolgálat részére a kormányzati portálon keresztül – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.

A közlemény szerint amennyiben az állami adóhatóság a céginformációs szolgálat által továbbított adatok alapján a beszámoló letétbe helyezésére és közzétételére előírt törvényi határidő eredménytelen elteltét állapítja meg, 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett felhívja az adózót arra, hogy kötelezettségének 30 napos határidőn belül tegyen eleget.

Amennyiben ez az időtartam eredménytelenül telik el, az adóhatóság a határidő elteltét követő napon 60 napos határidő tűzésével újabb, 1 millió forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett ismételten felhívja az adózót kötelezettsége teljesítésére.

Abban az esetben, ha az adózó a beszámoló letétbe helyezési, illetve közzétételi kötelezettségének az ismételt felhívás időtartama alatt sem tesz eleget, az állami adóhatóság a cégbíróságot elektronikus úton haladéktalanul értesíti az adózó adószámának felfüggesztés nélküli hivatalból történő törléséről, és egyúttal kezdeményezi a cég megszűntnek nyilvánítását.

A cégbíróság, megállapítva a cég mulasztását, legkésőbb az állami adóhatóság értesítésének beérkezésétől számított húsz napon belül megszűntnek nyilvánítja a társaságot.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak el kell utasítania az uniós migrációs paktumot, mert az halálos fenyegetés

Hozzátette: az uniós migrációs paktum - amelyet az ellenzéki pártok támogatnak -, terrorfenyegetést is jelent, annak a kockázatát hozza el.

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - jelentette be közösségi oldalán Tóth-Szántai József, a vármegyeszékhely polgármestere.

2025. Január 24. 07:39, péntek | Belföld

Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki

A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává