Hírek
2013. Október 22. 11:36, kedd |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Kezdődhet a termálvizes beruházás

Jövőre már termálvízzel fűtenék a mosonmagyaróvári távhőrendszert; 2014 elején indul az ehhez szükséges, három és félmilliárdos beruházás.
Nagy István polgármester elmondta; nagyjából egymilliárd forintos uniós támogatást nyert két vállalkozás ahhoz, hogy 2300 méter mély kutat fúrjon a 95-100 fokos termálvíz kiemeléséhez.
Egy pénzügyi befektető társaság biztosít további két és félmilliárdot a projekthez. Ebből építik majd meg a víz elvezetéséhez szükséges hálózatot, valamint azt a rendszert, amellyel a kihűlt vizet vissza tudják pumpálni a földbe. A víz mennyisége és hőfoka alapján mínusz húsz fokos hidegig a város távhőszükségletének 85 százalékát tudják fedezni, ettől hidegebb időben emelni kell a felhasznált gáz hányadát.
A polgármester emlékeztetett arra, hogy az elmúlt 75 évben tízezernél is több fúrást végeztek Magyarországon kőolaj és földgáz után kutatva, így régóta tudható, hogy a térség iparilag felhasználható mennyiségű geotermális energiával rendelkezik. Ám csak nemrégiben terjedt el, hogy az így talált termálforrást nem "ledugózzák", hanem igyekeznek hasznosítani.
(MTI)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.