Hírek
2011. Október 27. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Kártya váltja a melegétel-utalványt
Megszűnik a melegétel-utalvány, helyére az adókedvezménnyel is járó SZÉP Kártya léphet; a cafeteria szolgáltatást intéző multicégek feladatait állami vállalat venné át – a kormány tervei szerint.
Úgynevezett SZÉP Kártyát vezetne be a kabinet a melegétel-utalványok helyett, az új platformot pedig évi 150 ezer forintos adókedvezménnyel népszerűsítenék. Terv az is, hogy a cafeteria rendszert üzemeltető három nagy multinacionális vállalatot egy állami cég – valószínűleg a Posta Paletta Zrt. – váltja majd, s ez kezelné a kártyákat is. Krátky Attila, a vállalat vezérigazgatója korábban úgy nyilatkozott, hogy a melegétel- utalvány megszűnik. Az utalványrendszer közlése szerint 5000 forintos szintre csökkenne le, ám kártya formájában is étkezési hozzájárulásként működne.
A változtatást nem tartják szükségesnek a kereskedők, bár elismerik, a jelenlegi cafeteria-rendszer sem működik kifogástalanul. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a Kossuth rádió 180 perc című műsorában elmondta, ők jónak találják a melegétel- utalványt, hiszen betölti alapvető feladatát – a munkaidőben történő étkezés biztosítását. Abból a szempontból is ideális, hogy az alkalmazott eldöntheti, magának főz, vagy vendéglátóhelyen ebédel; nem az cél, hogy a dolgozók Michelin-csillagos étteremben ebédeljenek – jegyezte meg Vámos. Az OKSZ szerint az utalványrendszer azért is jó, mert „olcsóbb” a bérbeli kifizetésnél – sok kisvállalkozás pedig csak ebben a formában, étkezési jegyekkel tud a minimálbérnél nagyobb keresetet nyújtani alkalmazottainak.
Szintén jelentős költségekkel járhat a kártyára történő átváltás: Nagy Márta, az Étkezésiutalvány-forgalmazói Egyesülés elnöke szerint országosan 70 ezer helyszínen – boltban és vendéglátóhelyen – fogadnak el utalványt, vidéken pedig csak kevés helyen lehet kártyával is fizetni. Nagy a 180 percben hangsúlyozta: a drasztikus váltás helyett szerencsésebb lenne fokozatosan átállni az új rendszerre.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 08. 09:45, szombat | Belföld
KSH: júliusban 1,2 százalékra csökkent az infláció
Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 1,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, júniushoz képest pedig 0,1 százalékkal csökkentek - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Augusztus 08. 06:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: a 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot
A 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.
2026. Augusztus 08. 05:00, szombat | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: az alakulatok visszakapják korábbi nevüket szeptembertől
Szeptember 1-jével a honvédségi alakulatok visszakapják korábbi nevüket - jelentette be a honvédelmi miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

