Hírek
2012. Szeptember 17. 13:48, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: Orbán Viktor menessze hivatalából Szócska Miklóst
A Jobbik felszólítja Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy a fekvőbeteg-ellátás átszervezésének kudarca miatt "a népirtással azonos hatású folyamatok megállítása érdekében, alkalmatlansága okán" azonnal menessze hivatalából Szócska Miklóst, az Emberi Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkárát - jelentette be hétfőn Gyenes Géza, az ellenzéki párt egészségügyi szakpolitikusa.
Hangsúlyozta: az átszervezések miatt jelenleg szinte nincs olyan kórház Magyarországon, ahol ne lenne legalább egy osztály, amely nem felel meg a törvényben előírt minimum személyi feltételeknek, vagyis ne küzdene szakorvos-, vagy szakápolóhiánnyal. Gyenes Géza azt mondta, hogy az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatnak (ÁNTSZ), mint eljáró hatóságnak novembertől be kellene zárnia ezeket az osztályokat.
Gyenes Géza szerint elfogadhatatlan, hogy a kormányzat ennek a folyamatnak a megoldása érdekében nem többletforrásokat rendel az egészségügyhöz, hanem a minimumfeltételek megváltoztatását tervezi.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.

