Hírek
2011. November 23. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jelentősen javult az AIDS-betegek túlélési aránya
Az UNAIDS nevű szervezet hivatalos közleménye szerint a 2005-ös csúcshoz képest 2010-re 21 százalékkal csökkent az AIDS-hez kapcsolódó halálesetek száma, ami jelentős előrelépést jelent.
Nagy eredménynek számít továbbá az is, hogy az 1997-es rekordszámú fertőzéshez képest az újonnan regisztrált betegek száma is nagy mértékben visszaesett.
A szakértők elmondták: mindkét esetben globálisan közel 20 százalékos csökkenést figyeltek meg a tavalyi évben, ami véleményük szerint a jobb kezelési módszereknek köszönhető, valamint annak, hogy világszerte minden ember könnyebben hozzájut az életmentő gyógyszerekhez és a megfelelő tájékoztatáshoz - írja a BBC.
Az UNAIDS ügyvezető igazgatója, Michel Sidibe szerint különösen nagy jelentősége van ezeknek az eredményeknek, ha figyelembe vesszük azt is, hogy az elmúlt években a legtöbb országnak a nehéz gazdasági helyzettel is meg kellett birkóznia, a mutatók mégis töretlen javulásról árulkodnak.
Jelenleg az adatok szerint a világon 34 millió HIV-fertőzött ember él. Tavaly közülük 1,8 millióan veszítették életüket a 2005-ös 2,2 millióval szemben. Az újonnan megfertőződött betegek száma is nagy mértékben csökkent az 1997-es csúcs óta: az akkori 3,2 millió emberrel szemben 2010-ben 2,7 millióan kapták el a kórt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

