Hírek
2017. Június 14. 18:37, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ismét extrém lesz az UV-sugárzás
Csütörtökön ismét extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében.
Azt írták: csütörtökön a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8-as szintű UV-B sugárzás várható. Normál bortípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
Ezért azt kérik: fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen, és ha lehetséges, napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint csütörtökön napos idő várható kissé tovább erősödő nappali felmelegedéssel. Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet általában 10-15 Celsius-fok között valószínű, hűvösebb lehet a hajnal az Északi-középhegység völgyeiben és néhol az Alföldön, enyhébb pedig a vízpartokon és a nagyvárosokban. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 25-30 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
2026. Május 13. 07:15, szerda | Belföld
Magyar Péter a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót
Magyar Péter miniszterelnök a Belügyminisztérium belső tereiről posztolt újabb videót kedden este a Facebook-oldalán, megjegyezve, hogy ez Pintér Sándor eltitkolt 100 milliárdos luxusminisztériuma.

