Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2021. Július 19. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ilyen idő vár ránk a héten

Ilyen idő vár ránk a héten

Hétfőn még borús, csapadékos idő várható, de utána ismét több lesz a napsütés. Kezdetben még legfeljebb 30 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok, vasárnap viszont néhol már 38 fok is lehet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Hétfőn többfelé, akár több alkalommal is lehetnek felhőszakadással kísért záporok, zivatarok. A Dunántúl északnyugati felén kisebb a csapadék esélye. Estétől egyre kevesebb helyen valószínű csapadék. A szél a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten erősödhet meg, zivatarok környezetében akár viharossá is fokozódhat. A leghidegebb órákban 18-23 fok lehet, napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Kedden, szerdán és csütörtökön napos idő várható, északkeleten fordulhat elő elszórtan zápor, zivatar. Kedden hajnalban 13-19, a délutáni órákban 25-30 fok valószínű. Szerdán a hajnali 11-17 fokról délutánra 24 és 28 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Csütörtökön a minimumok 10-16, a maximumok 24-29 fok között alakulnak.

Pénteken, szombaton és vasárnap napos idő várható csapadék nélkül. Mérsékelt marad a légmozgás. Pénteken a hajnali 11-17 fokról délután 25-30 fokig emelkedik a hőmérséklet. Szombaton a leghidegebb órákban 12-18 fok várható, napközben 27-32 fokig melegszik a levegő. Vasárnap a minimumok 13-19, a maximumok 28-38 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly